طراحی مجدد اباکو

لوگو جدید ، توجه ویژه به جزئیات

چند کلمه برای شروع با …

اباکو تصمیم گرفت تا به طور رسمی پوشش لوگو و تایپوگرافی طراحی مجدد شده را به طور رسمی انتخاب کند . هر تبدیل به یک دوره تنظیم و گذار نیاز دارد . اباکو نیز از این قاعده مستثنی نیست . به همین دلیل است که هم لوگوی قدیمی و هم جدید احتمالا ً در کنار هم دیده شوند . مشکلی نیست ، چون هر تغییری به زمان نیاز دارد . سرانجام ، تمام محصولات ساعت اباکو و آنهایی که – چاپ و وب – را دنبال می کنند ، دارای آرم و تایپوگرافی مجدد هستند. اینها اوقات هیجان انگیزی است!

برای درک بهتر این استدلال ، اباکو از کجا آمده و به کجا پیش می رود ، ادامه را بخوانید.

چگونه همه چیز آغاز شد

زمانی که اباکو در سال ۲۰۰۷ تاسیس شد ، یوهانس آروین و کاترین چان ، دو نفر از بنیانگذاران ، از ایده هم‌گرایی دو فرهنگی که در آن شرکت داشتند – دانمارکی و آسیایی – به وجد آمدند . ایده این بود که این دو دنیای کاملا ً متفاوت را با ترکیبی منحصر به فرد و مسحور کننده گردهم آورند .

دو طراح محصول با استعداد – لایو لینگارد ریج و کریستین میکلسن که از زمان آغاز به کار خود بخشی از هسته بصری اباکو بوده‌اند ، در حالی که احترام زیادی را برای ریشه‌های آسیایی این شرکت در نظر گرفته‌اند ، پورتفولیو ساعت شرکت را با سادگی اسکاندیناوی پر کرده بودند .

با گذشت زمان ، اباکو بیشتر داستان خود را توسعه داد . و از آن یک شاخه بیرون آمد و دنیایی فراتر از یک داستان ساده ایجاد کرد . چیزی که سرشار از لحظات ساده و احساسات صادقانه است . دنیایی که به فرهنگ تبدیل می‌شود و به تنهایی راهی برای زندگی کردن است .

زمانی که کاترین و یوهانس ایده اولیه خود را در مورد اباکو داشتند ، آن‌ها تصور نمی‌کردند که در طول یک دهه ، تجارت وسیعی با کارمندان در سراسر ادارات در هنگ‌کنگ ، دانمارک و آمریکا و یک شبکه پخش‌کننده در بیش از ۷۰ کشور ایجاد شود .

تایپوگرافی

دایره و تایپوگرافی نشان تجاری اباکو برای بیش از یک دهه تغییر نکرده بودند . بهار ۲۰۱۹ همه این ها تغییر می‌کند . این امر اباکو را به آینده نزدیک می‌کند و دهه آینده آن را تعیین می‌کند . با توجه به این موضوع ، شرکت تصمیم گرفت تا ریشه‌های طراحی خود را به طور کامل بپذیرد . این سبک ، مینیمالیسم و سادگی را به عنوان زیبایی‌شناسی اولیه خود در نظر گرفت . راه جدیدی رو به جلو انتخاب شد .

اولین قدم در تحول اباکو ، فونت آن بود . هر دو طراح و مدیریت ارشد به اتفاق آرا موافقت کردند تا تایپوگرافی ScalaSans منسوخ را جایگزین کنند که از زمان آغاز این شرکت مورد استفاده قرار گرفته بود .”

Lau Liengard Ruge ، یکی از دو طراح اباکو می‌گوید : ” این به طور فزاینده‌ای برای وب مدرن و مقاصد بازاریابی ما سخت شده بود . ما بالا و پایین را برای جایگزینی مناسب جستجو کردیم . در بازار شلوغ امروز ، فرد باید با دقت گام بردارد ، چرا که خانواده‌های فونت و تایپوگرافی می‌توانند به میزان زیادی در قیمت و کیفیت متفاوت باشند .”

اباکو پس از کاوش در بازار ، جایگزینی را تعیین کرد که مجموعه ای از نیازهای تایپوگرافی ، وب و چاپ آنها – چه حرفه ای و فلسفی – است.

“یک خانواده از نوع هندسی چند پهنایی که در اطراف دایره طراحی شده اند.

ریچارد میلر ، سازنده خانواده سَبک ، توصیف می‌کند : ” یک خانواده سَبک هندسی چند پهنایی در اطراف این دایره طراحی شده‌اند . ” ابتدا یونیفرم با وزن سیاه ترسیم شد. این فرایند دقیق به هر کاراکتر اجازه می دهد تا در تمام وزن ها سازگار و متعادل به نظر برسد. در نتیجه ، سَبک حروف “نمی شکند” یا فرم خود را در برجسته ترین وزن ها مانند بسیاری از سبک حروف ها از دست نمی دهد.

یونیفرم ، در تمام مواد چاپی , تلاش‌های وب و خود فونت ساعت اباکو , ScalaSans را جایگزین میکند . این امر برای ما لوگوی تبلیغاتی متمایز اباکو که در جلو و عقب ساعت یافت میشود را به ارمغان میاورد . بیایید در مورد آن صحبت کنیم .

لوگو و هویت

معروف‌ترین برندهای دنیا به وسیله محصولات ، نام و لوگوی شان شناخته می‌شوند . هرچه طراحی لوگو بهتر باشد ، تشخیص و حتی ارتباط شخص با برند آسان‌تر خواهد بود . هویت برند فراتر از یک واژه عامیانه بکار رفته در حلقه‌های هزاران ساله بود ، این عنصری حیاتی در ایجاد یک هویت دهنده موفق است . به همین دلیل مهم است که در مورد لوگوی جدید اباکو صحبت کنیم .
ایده اولیه برای به روز رسانی در سال گذشته توسط Lau Liengard Ruge ، طراح ساعت‌های خلاقانه اباکو معرفی شد .

“زاویه ای مدرن بر هویت شرکت اباکو.”

لوگوی جدید و اصلی نمایانگر زاویه ای مدرن در هویت شرکت اباکو است. لوگوی جدید هنوز هم در طراحی دانمارکی و هم در سنت ذن آسیایی ریشه دارد ، لوگوی جدید یک دیدگاه انعطاف‌پذیر ، یکپارچه و منسجم از علامت تجاری قبلی enso است . به جای داشتن یک دایره برجسته در بالا ، اباکو تصمیم گرفت که این منحنی‌ها را به لوگوی مبتنی بر تایپولوژی تبدیل کند .

این یک نمونه عالی از طراحی متفکرانه و یک گواهی بر توجه اباکو به جزئیات است . این روشی است که دو نفر می‌توانند به آن تبدیل شوند . اینگونه است که دو نفر می توانند یکی شوند.

راه پیش رو

اباکو راه خود باز کرده است . نگاه مدرن و دقیق‌تر آن مسیری که در آن قرار دارد را ایجاد میکند . این نماد حرکت به جلو است . حرکتی به سوی چیزی که دوست دارد در آینده باشد .

این تغییر همچنین نشان دهنده قصد شرکت در متمرکز ماندن است. این آمادگی را دارد که حرکات جسورانه را انجام دهد تا نشان دهد این یعنی کسب و کار. برای مثال ، استراتژی آنلاین خود را در نظر میگیرد که در آن در کمپین ‌تبلیغاتی ، آگاهی از برند و محتوای ویدئو سرمایه‌گذاری کرده‌اند . در صدر ، آن‌ها با تبلیغات تلویزیونی سنتی ، مجموعه‌های موضوعی ، و حتی بازاریابی پارتیزانی همراه می‌شوند . همه آن‌ها تجربه اوباکو را غنی کرده و یک پورتفولیوی پویا از محصولات با کیفیت بالا به ارمغان می‌آورند که به راحتی با سبک‌ها و گرایش‌ها جدید به مشتریان گره می‌خورد .

“آماده انجام حرکات جسورانه برای نشان دادن معنای کسب و کار”

لوگو ، تایپوگرافی و سبک های به روز شده ساعت اباکو در نمایشگاه ساعتهای بازل 2019 در سوئیس در معرض دید قرار گرفت.این تغییر تا سالها با اباکو خواهد بود.

برای دانلود جدیدترین لوگوها از این لینک استفاده کنید: https://shrtm.nu/ObakuNewLogo

آخرین مطالب