الهام گرفته شده از

اباکو با الهام از مینیمالیسم و سادگی، ساعت هایی جذابی برای همه ی زمان ها طراحی می کند. الهام بخش ساعت های اباکو سنت کلاسیک طراحی دانمارکی می باشد که با فلسفه Zen آسیایی همراه است که به موارد اساسی و ضرورت های زندگی می پردازد. شاید به نظر برسد که ترکیب سنت هایی که هزاران کیلومتر از هم فاصله دارند، دشوار به نظر برسد، اما به لطف طراحان ما، اباکو طرح هایی را ایجاد کرده که در آن طراحی شمالی و آسیایی با هم در ارتباط هستند.
تمامی ساعت های اباکو برای همه ی زمان ها هستند و در طولانی مدت قابل استفاده می باشند. Obaku ترکیبی از مواد لوکس و طرح های منحصر به فرد با قیمت های مقرون به صرفه است.

– لحظه را حس کنید

#زمان_را_احساس_کنید

مشاهده ویدیو

طراحی دانمارکی

از زمان عصر وایکینگ ، طراحی دانمارکی از یک طرز فکر اساسی در ایجاد یک طراحی ساده ، بادوام و نیرومند تکامل یافته است ، تا بتواند در بالا بردن استانداردهای اساسی زندگی از طریق سادگی و کارآمدی که با عناصر کلیدی مانند عملکرد ، خطوط پاک و ظاهری مینیمالیستی ترکیب شده است، تقویت شود.
امروزه طراحی دانمارکی در سراسر جهان به دلیل تأکید بر عملکرد ، سادگی و مواد با کیفیت بالا که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد شناخته شده است. طرح های اباکو بی انتها و بی نظیر هستند – ساخته شده برای یک عمر ماندگاری.

 

فلسفه ذن

اباکو نام خود را از شاخه ای از فلسفه ذن می گیرد که در سال 1661 در پای کوه اباکو تأسیس شد.

Obaku Zen بر ترکیب تعادل کامل در بدن و ذهن تمرکز دارد. این یک سبک وجودی است صرفا یک حالت ذهنی. Obaku Zen سعی می کند چیزهایی را بدون تحریف مشاهده کند و روی ملزومات ایجاد شده توسط افکار و طبیعت شخصی شما متمرکز شود. در آسیا ، فلسفه ذن مجموعه ای از ارزشهای اساسی را ایجاد کرده است که به دنبال یافتن سادگی و جستجوی ذات در زندگی می باشد. برای حقیقت و آرامش ارزش قائل است.

این عقیده که باید در کالاهایی که برای تزئین خودمان استفاده می کنیم، حس آرامش و تعادل جاری باشد، همان چیزی است که به Obaku هستی بخشید. در آسیا ، فلسفه های Zen در فکر و عمل به سادگی طبیعی منجر شده است .

نماد اباکو از چرخه زندگی خوشنویسی ذن الهام گرفته شده است ، همچنین با نام Enso شناخته می شود که به زبان ژاپنی به معنای “دایره” است. این سمبل قدرت و ظرافت است و تجلی لحظه است. Enso خطاطی شده به لحظه ای اشاره می کند که ذهن آزاد است که به سادگی اجازه می دهد بدن و روح خلق کنند.

لحظه را احساس کنید

مشاهده ویدیو

Christian Mikkelsen

یکی از اصلی ترین نیروهای پشت مجموعه ساعت اباکو ، طراح دانمارکی کریستین میکلسن است. وی با توجه به اینکه یکی از بهترین های کسب و کار است ، فارغ التحصیل دانشکده معماری دانمارک در Aarhus با تخصص در طراحی صنعتی است. کریستین بیش از 15 سال است که ساعت طراحی می کند و به دلیل طراحی های مینیمالیستی و معاصر خود در سطح بین المللی شناخته می شود.او که در خانواده ای از صنعتگران سطح بالا رشد یافت، به آموزش داده شد که زیبایی یک محصول حاصل تلاش و توجهی است که شما در هر مرحله از توسعه آن محصول می کنید دارد. همه چیز مربوط به جزئیات است – و جزئیات خود محصول است.

وی می گوید: “وقتی که من یک ساعت طراحی می کنم، آن را خیلی بیشتر از یک زمان سنج در نظر می گیرم. از نظر من یک ساعت عالی ساعتی است که نگاه کردن و لمس و استفاده کردن از آن لذت بخش باشد. این باید احساسی را به وجود آورد که با مردم صحبت کند و بیانگر شخصیت آنها باشد. “

Lau Liengård Ruge

Lau Liengård Ruge در ایجاد برند اباکو نقش اساسی داشته است. وی به عنوان طراح صنعتی در دانشکده معماری Aarhus در دانمارک تحصیل کرده و از کودکی به جنبه های خلاقانه زندگی علاقه مند بوده است.

وی می گوید: “از نظر من، نکته مهم این است که طرحی تولید شود که همیشگی و جاودان باشد. من طرفدار راه حل های سریع نیستم. من واقعا می خواهم که تمامی انرژی خود را صرف طراحی کنم تا طرحی زیبا و موفق حاصل شود”. در عین حال تصدیق می کند که او یک کمالگرای غیرقابل تصور است.

وی می گوید: “درگیر شدن در ایجاد ساعتهای اباکو فرآیندی جالب و جذاب است. به عنوان یک طراح به من این اختیار داده شده است تا سلیقه خود را در طرح ها دخیل کنیم. من از تأثیرات مختلفی که هنگام کار با مواد مختلف می پذیرم، بسیار آگاه هستم. هدف طراحی های من این است که محصولاتی ایجاد کنم تا مردم آن را ارزشمند بدانند و نگه دارند.”